Band

FoxO

Aktivní roky: 2013 -FoxO
Zdroj: Championship Music


Buď správcem tohoto profilu


Poslední společnou punkrockovou kapelu jsme nechali rozpadnout záměrně. Než za sebou práskl dveřma poslední basák, řekl nám: „S těmadle textama hrát nátěr fakt nejde. Hele vykašlete se na to a hrajte to jako folk!“ A šel.

Tak v roce 2013 v Praze kytarista Martin Čermák a zpěvák a textař Wiky založili FoxO. A fungovalo to. Lidi, na kterých jsme písničky testovali, nám rozuměli. Naši hudební směs folku, šansonu a rocku s českými texty jsme hráli po hospodách, a vůbec všude kde se dalo.

Potřebovali jsme, aby nám to víc basovalo, jenže žádný basák nebyl k mání. Bylo ale cello Markéty Pospíšilové. Tehdy se začala psát historie naší neobvyklé nástrojové sestavy, kterou prostě nevymyslíš. Když nás doplnily naprogramované elektro podklady, začali jsme novému hudebnímu stylu říkat elektro-šanson. Je to sice úplná blbost, ale na jinou škatulku jsme nepřišli. A když někomu řekneš, že máš kapelu, vždycky se každej zeptá „Jó? A co jako vlastně hraješ?“. Tak mateme tělem.

"Asi lepší a přesnější je Poetic Folktronika" Veronika Douglas, Universal Music.

V kvartetu se skvělým houslistou Ondřejem Valáškem jsme natočili pár singlů a vyhráli nějaké ty hudební soutěže. Ceníme si zejména zařazení mezi objevy festivalu United Islands of Prague a hraní v pražském klubu JazzDock.

Na perkuse se k nám přidal Vladimír Zeman (ex Eddie Stoilow), který tak částečně nahradil a částečně doplnil elektronické podklady.

V roce 2020 jsme udělali Adama. Tedy abyste rozuměli, připravili a vydali jsme první album kapely FoxO s názvem ADAM.

Produkci alba přijal recipročně Martin Přikryl (The Prositutes, Apollinaire, Lazer Viking, Wild Tides), udělali jsme takový částečný barter. O zvuk nástrojů a míchačku se staral Jan Brambůrek (Houpací koně) v Tajnym studiu v Ústí nad Labem. A byl to parádní týdenní mejdan dnem i nocí, o těch ránech nemluvě.

Zpívalo se pak v pražskym studiu Parlay, a to za podpory Terezky Vytiskové a Marie Kieslowski. Mají krásný hlasy. Obal alba nám vyfantazíroval Radim Pavlica, pač jeho grafický styl bezvadně souzní s tím, co hrajeme, tak proto.

Na mastering jsme poslali ADAMA do londýnského studia Metropolis k rukám a uším Andyho Baldwina (The Who, Oasis, Blur, Faith No More). Což byl dobrej tah, Andy zvuku alba strašně pomohl.
A pak nám to vyšlo (to album), bylo září 2020.

"Takhle má, dle mého názoru, znít adept na nominaci v Andělech v kategorii alternativa." napsal o ADAMOVI Dany Stejskal, Headliner

"Už jste slyšeli náš nový Tip týdne? Bude se vám líbit, jestli máte rádi: Zrní, Zvíře jménem podzim nebo Psí vojáci." Bandzone.cz TIP TÝDNE (14/9/2020) do Majkláče
Tak ano, to je rodina, ve který je nám dobře.

V době dokončování desky doplnila sestavu a zvuk kapely baskytaristka Markéta Kratochvílová.

S dvěma krásnými dámami jsme tedy genderově zajímavé těleso a je nejen co poslouchat, ale i na co koukat. A to nemluvím o mužích hudebnících v černém.

Added: 23.01.2021, martin