Band

Electric Lady

Year: 2013Electric Lady
Buď správcem tohoto profilu


Electric Lady je Funk / Rocková sestava kytaristky a zpěvačky Terezy Rays. V kapele účinkují Ondřej Kaprál (baskytara) a Pavel Bříza (bicí).

Kapela byla založena r. 2013 vznikem singlu "Storm", který se dostal nejen na české Óčko, ale i na MTV. Po příletu z New Orleans tentýž rok, vyhrává bluesovou soutěž Blues Aperitiv a následné roky poté účinkuje na Blues Alive v ČR a Polsku. Roku 2015 vydala debutovou desku "Electrical", kterou odjela natáčet na základě pozvání bubeníka Kirka Covingtona do USA r. 2014.

V Čechách hudební materiál dotočila i vydala a stala se firemní hráčkou světově známé zn. hudebních nástrojů Fender u nás. Roku 2016 kapela odjela tour s plzeňskými Mandrage a dostala se tak před fanoušky Pop a Disco.

Ten samý rok vystoupila Electric Lady jako předkapela Nik West a v tu dobu také nahrává song "A Part Of My Heart" který pro Electric Lady složil slavný hudebník Ivan Kral. V roce 2020 Electric Lady vydává své hudební dílo Trilogy 2020 pod křídly Nemoros - KOBALT, na kterém spolupracovala nejen s anglickým producentem Nigelem Lowisem, ale také s dalšími českými producenty, dílo chystali rok a nyní se na podzim dostává na světlo světa. Jedná se o filmové zpracování 3 klipů.

Added: 29.03.2021, martin