Band

Vidiek

Year: 1987Vidiek
Správce tohoto profilu
rajo101


Vidiek je slovenská hudební skupina, která vznikla v roce 1987 v Rovince při Bratislavě z některých bývalých členů skupiny Ventil RG.

Skupinu stále pod názvem Ventil RG založil Jano Kuric a Oňo Tomčala (bicí), později se k nim připojil Kamil Grebeň (baskytara), Richard Jajcay (kytara), Peter Dobrota a Peter Sojka (oba klávesy). V roce 1988 skupina již pod názvem Vidiek vydala své debutové album Nechte si ji. Na albu se mimo jiných skladeb nacházel někdejší hit ventilu RG "Kouření škodí zdraví", ale také první hit kapely s názvem "Vidiečan".

Další, tentokrát eponymní, album skupině vyšlo v roce 1994 (skladby: "Rudy & Hilda", "Anglická", "Všechno bezhlavé se rozmnožuje "...). Po něm následovaly ještě albaŠtyry(1997), Výber(2000), který byl oceněn zlatou deskou a v roce 2003 další s názvemNové časy . Po vydání albaNechajte si juze skupiny Venkov odešel Petr Sojka, ostatní členové hrávají spolu dodnes.

Kromě hudby je skupina Vidiek charakteristická i svými pódiovým vystoupeními, které jsou stylizovanou parodií karikatury chování, oblékání a vystupování venkovských hudebních uskupení. Některé skladby z jejich repertoáru také paroduje způsob projevu venkovských hudebních skupin, příkladem je píseň s názvem "Anglická", jejíž v angličtině zpívané fráze a refrén zní jako fonetická napodobenina od interpreta, který nezná jazyk. Tento styl zpěvu anglických hitů je u venkovských Zábavová kapel běžný dodnes.

Added: 13.04.2014, rajo101

Facebook


Similar artists

stage
Good Fancy
stage
Isabelle
stage
Anna K
stage
Pino