Band

Choroši

Year: 2012Choroši
Buď správcem tohoto profilu


Akustická tramp-folková skupina Choroši pochází ze středních Čech. Její počátky sahají do prosince roku 2012, kdy byla virtuálně založena dvěma trampy-praktiky a jedním trampem-teoretikem. Všichni tři se poprvé setkali až začátkem následujícího roku a na jaře pak odehráli své první vystoupení, které bylo odrazovým můstkem k další činnosti skupiny.

V následujících letech se Choroši zúčastňovali různých soutěží, ve kterých získali několik ocenění od odborných porot i od diváků (mj. autorská Porta, Ústecký stříbrňák) a postupně se dostali do širšího povědomí folkové komunity.

Choroši zastávají názor, že i ve třech lidech se dá udělat spousta muziky. Hrdě se hlásí k folkové a trampské hudbě a snaží se ji obohacovat písněmi z vlastní autorské dílny spolu s několika písněmi zahraničního původu, k nimž napsali české texty. Posluchačům v nich vyprávějí příběhy, které napsal sám život, popřípadě mu při psaní trochu pomohla bujná choroší fantazie.

Od roku 2019 se obsazení Chorošů různě mění, mimo jiné jako její souběžné těleso s jiným repertoárem vzniká kapela Triomat, která se s Choroši posléze slučuje. V současnosti Choroši hrají a zpívají v tomto složení:

Added: 14.01.2022, martin