Band

Flamengo

Year: 1966Flamengo
Buď správcem tohoto profilu


Flamengo byla česká rocková skupina působící v letech 1966 až 1972. Iniciátorem jejího vzniku byl bubeník Přemysl Černý. Na postu zpěváka se střídali Petr Novák s Viktorem Sodomou, který byl záhy nahrazen Karlem Kahovcem. Občas se za mikrofon postavil i Pavel Sedláček.

V červnu 1967 odešel Petr Novák. Kapela se začala více orientovat na soulovou a bluesovou hudbu, do repertoáru přebírala nepůvodní repertoár, například „No Reply“ od Johna Mayalla. V březnu 1969 odešel Karel Kahovec, na angažmá do SRN odjela kapela s Ivanem Khuntem na postu zpěváka. V Německu se ke kapele přidala anglická zpěvačka Joan Duggan, což potvrdilo příklon kapely k blues. Později odešla, spolu s kytaristou Františkem Franclem, do skupiny Jazz Q.

Na začátku 70. let 20. století se vykrystalizovala nejsilnější sestava Vladimír Mišík, Ivan Khunt, Pavel Fořt, Jan Kubík, Vladimír Kulhánek a Jaroslav Erno Šedivý. V této sestavě kapela natočila legendární album Kuře v hodinkách, které je mnohými odborníky považováno za vůbec nejlepší album české rockové historie.[1] Vydání desky se podařilo prosadit i díky tomu, že se na její tvorbě autorsky podílel Josef Kainar. Ten napsal všechny texty s výjimkou písně „Stále dál“, která je dílem Hynka Žalčíka, který byl producentem desky.[2]

U příležitosti výroční reedice alba Kuře v hodinkách byla skupina v roce 2012 obnovena v sestavě Mišík (zpěv), Kulhánek (baskytara) a Fořt (kytara). Ostatní nástroje obstarali Jiří Zelenka (bicí), Pavel Skála (kytara), Jakub Doležal (flétna, saxofon) a Pavel Bohatý (zpěv, klávesy).

Added: 22.05.2014, martin