Band

Jelen

Year: 2012Jelen
Zdroj: Universal Music


Buď správcem tohoto profilu


Jelen je akustická kapela, která se v době „vítězství techniky nad člověkem“ vrací k samotným kořenům hudby. Nejedná se ale o klasický český folk. Je to sympatická kombinace popu, poezie a lidovosti. Tedy vše, co klasickému českému posluchači imponuje. Hudba plná energie a emocí, jejichž základem je vždy silná melodie, texty „o něčem“ a skvělá interpretace. Kapela, která píše a prezentuje své písně bez zbytečných mindráků a na české poměry nečekaně energicky a přesvědčivě.
Parta kolem zpěváka a hlavního autora Jindry Poláka působí díky svým muzikantským zkušenostem z předchozích projektů i přes své mládí na debut velice vyzrále.
Poprvé dala skupina JELEN o sobě vědět minulý rok, a to spoluprací s talentovanou písničkářkou Kateřinou Marií Tichou na rádiovém hitu Tančíme spolu. Pak už následovalo kritikou i fanoušky vřele přijaté EP Magdaléna se singlem Nebe nad Prahou. Letos v létě se kapela chystá představit své nové album na celé řadě koncertních vystoupení, za všechny jmenujme účast na festivalech Rock for People, Benátské noci, Sázava Festu či Stodole Michala Tučného.

Pražský písničkář a leader kapely Jindra Polák (zpěv, kytara) se pohybuje na české hudební scéně zhruba 10 let. Spolupracoval například s kapelami Dobrohošť nebo Irish Dew. V roce 2011 natočil v nahrávacím studiu RePrague pod dohledem producenta Martina Ledviny své vlastní čtyřpísňové demo (jedna z písní Světlo ve tmě, po které je debutové album pojmenováno, dokonce zazněla i v úspěšném filmu Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka). Tam se shodou okolností potkal se dvěma členy přibyslavské folk-rockové kapely Šatlava Ondrou Málkem (zpěv, kytara, basová kytara, bicí) a Martinem Kasalem (zpěv, housle, klávesy). Po několika nezávazných společných studiových jam sessions přítomní muzikanti zjistili, že je spojuje nejen láska k obyčejnému „folkovému“ muzikantství, ale i schopnost společného autorství. Spontánně se rozhodli založit vlastní skupinu, která nese název podle úvodní písně alba - JELEN.

Nejvýraznější česká producentská osobnost současnosti Martin Ledvina se také logicky ujal produkce celého debutového alba. A jeho vklad se tak zásadně podepsal pod současný sound celé nahrávky.

Added: 29.06.2014, Marek