Band

Kyanid

Year: 2010Kyanid
Buď správcem tohoto profilu


Kapela Kyanid v dnešním složení vznikla v roce 2010. Věk jejích členů se tehdy pohyboval v rozmezí 16 (Váci, bicí) až 18 (Kuba, basa). Díky vítězství v několika talentových soutěžích se jim brzy podařilo slušně nastartovat kariéru, především účinkováním na velkých festivalech, jako Rock for people, Sázavafest, Basinfirefest, Open Air panenský Týnec a dalších. Na mnoha z nich od té doby hrají pravidelně.
Mezi jejich rané soutěžní úspěchy patří vítězství v talentovém klání Nadace Vodafone, Talent VPOHO, jež jim přineslo možnost vyrazit na turné s Vypsanou Fixou a Xavierem Baumaxou. Částečně díky tomuto vítězství získali ve stejném roce i druhé místo v anketě Deníku o nejoblíbenější regionální kapelu.
Následovalo několik sezón plných koncertů se zajímavými jmény jako Krucipusk, Mandrage, Imodium, UDG a dalšími. V roce 2011 kluci vydali první CD Růžová, které slavnostně pokřtili doma v Českém Krumlově a dosáhli také na první místo v anketě Deníku. Stali se nejoblíbenější kapelou regionu.
Další zlom přišel když Kyanid vyhráli největší českou vyhledávací talentovou soutěž Skutečná liga v kategorii Junior a druhé místo mezi dospělými kapelami. Následovalo další setkání s Vypsanou fixou; Kyanid hostovali na jejich turné ke křtu nové desky Detaily. V dalších letech kapela zopakovala své kolečko po velkých letních festivalech, odehrála přes 90 koncertů ročně, například s kapelou Koblížci, či odjela turné na podporu třídění odpadu s kapelou Wohnout.
V roce 2013 vyšlo nové CD, singl a videoklip Blonďatá, následován singlem a videoklipem Jak moc bych si přál. Oba videoklipy zaznamenaly slušný ohlas na YouTube a ostatních médiích.
V létě 2014 se na Kyanid můžete těšit na Rock for people, Sázavafestu, Přeštěnicích MusicFestu a mnoha dalších akcích. Počet fanoušků na Facebooku se blíží 27 000.

Added: 03.07.2014, Marek

Facebook


Similar artists

stage
Zastodeset
stage
Sunlips
stage
Jožo Ráž
stage
Vondy