Band

Marek Dusil Blend

Year: 2001Marek Dusil Blend
Buď správcem tohoto profilu


Kapela s názvem M.d´Usil & Youngblood vznikla v roce 2001 a byla triem. Kromě zakladatele hrál na basu Standa Spilka a na bicí Pavel Douša. Na kvartet se kapela proměnila příchodem kytaristy Honzy Košťála a běžela asi do roku 2003. Po Honzovi přišel do kapely jako kytaristy Michal Štrobl, kde s námi vydržel do roku 2005. Pak bylo období stagnace, a hledání nových východisek. Mezitím vzal basu na čas Míša Kysela. V té době přišla nabídka na produkci demosnímku od Štěpána Smetáčka, a tak bylo natočeno EP KLID, které natáčeli vesměs ve dvou, s pomocí Michaela Kyselky na foukačky, a v Nenapsané na basu. V roce 2005 přijal post bubeníka dočasně David Landštof a na basu Pavel Matyáš. Když již David nestíhal své závazky, doporučil Aleše Kondýska, a ten již v kapele zůstal. Bany, kytarista v té době přestěhovaný z Ostravy začal v kapele ok.r.2005 stejně jako Pavel Matyáš. Od té doby tato ustálená sestava cvičila a hrála koncerty s materiálem nejenom Marka ale i Banyho, který je plodný a zajímavý autor.

V roce 2008 přišlo rozhodnutí natočit album sami, neboť žádné z vydavatelství neprojevilo zájem o komunikaci ani nahrávání:-). Štěpán Smetáček pak vybral z natočených 13 písní deset a zprodukoval je postupem času do formy, kterou již máte možnost dnes ocenit na albu COSI. Masteringu se ujal Honza Černý ze Žentouru a stejnojmenného studia a dal desce parádní zvuk.

Křest alba proběhnul v pražské Malostranské besedě, a křtícího ceremoniálu se ujal Michal Hrůza. Jako hosté se objevil na foukací harmoniku Michael Kyselka, na saxofon Ondra Zátka, zazpívala Jitka Andrášková z Filip M. a samozřejmě sekundoval ve spoustě věcí, vesměs za klávesami, sám producent alba, Štěpán Smetáček.

Od dubna se podařilo umístit album do distribuce fyzické i elektronické díky Indies records. V květnu bylo natočeno a v červenci dokončena realizace oficiálního videoklipu k písni Tmou za tebou, které natáčel student FAMu Teodorik Menšl s pomocí Marka Dusila juniora. Videoklip je k vidění na YouTube a Stream.

V současnosti nové složení akustického kvartetu již finalizuje práci na druhém albu OCEAN. Album z největší pravděpodobností opět vyjde vlastním nákladem s distribuční podporou Indies nebo Supraphonu. Na desce se objeví 12 písní, spousta hostů (Ondřej Zátka - sax, Michael Komárek - low whistle, Michael Kyselka - foukací harmonika, vokál, Petr Tichý - kontrabas, David babka - lap steel-guitar, Jana Lota - vokál, Lenka a Irena Dusilovi - vokály. Produkce alba se ujal opět Štěpán Smetáček, který nahrál do některých songů bicí, klávesy a elektrickou kytaru.

Added: 22.08.2014, martin