Band

Vizir

Aktivní roky: 1991 -Vizir
Buď správcem tohoto profilu


Melodický hard rock mírně střižený heavy metalem doplněný o něžné rockové balady - tak by se dal charakterizovat hudební styl skupiny, která vznikla v zimě, na přelomu let 1991/1992. Repertoár založený na vlastních skladbách členů souboru, doplněný vybranými známými hity předních rockových skupin.

Ve Viziru se sešli hudebníci v tehdejší době velice populárních skupin Telefon a DOA rock:

Roman „Máša“ Šandor- zpěv, kytara (ex- Telefon, DOA rock, Mr. Frros, nyní- Š.Rezková )
Láďa Hrbáček - zpěv, kytara (ex- Telefon, Dynamit, Medy Band, nyní mimo aktivní službu)
Luboš Oulík - basová kytara (ex- Telefon, nyní-SAP)
Ota Královec - bicí (ex- Golf , DOA rock, Cramp, Zvlášňý Škola, nyní- Sonet)
Jiří Krejčí - klávesy (tragicky zahynul)

V září 1992 nastoupil na post basového kytaristy Petr Duffek (ex-Lego, nyní-Sonet).

Managing

Josef „Sputnik“ Cibulka (tragicky zahynul)

Technika

Jiří "Hoitchi" Krejčí - zvuk
Jan a Jaroslav Varvařovští, Radek Žák, Robert Kripner - světla, pódium, pyroefekty, zásobování pivem a dalšími tekutinami

Skupina v období aktivní činnosti intenzivně hrála svým fanouškům na tanečních zábavách na plzeňsku, domažlicku, tachovsku, několik vystoupení proběhlo i v sousedním ("západním") Německu (Schönsee, Waidhaus).
Mezi oblíbené lokality patřil H.Týn, Mezholezy, Stod, Dolní Kamenice, Soběkury, Milavče, Blížejov, Bor u.T. atd.
V letech 1992–1993 manager skupiny Josef Cibulka zorganizoval v Domažlicích dva velké rockové festivaly s výstižným názvem VIZIR - HardShow, kde skupina představila domácímu publiku známé skupiny z Německa a České Republiky. Tyto festivaly byly prvním porevolučním počinem rockových přehlídek kapel s mezinárodní účastí v Domažlicích.
Původní sestava ukončila spolupráci na konci roku 1993 a "na rozloučenou" svým příznivcům věnovala demo VIZIR - Goodbye, natočené ve studiu Striever Mercury Recording v Těšovicích a muzikanti se rozcházejí do jiných hudebních seskupení.
Ve VIZIRu se v následujícím roce 1994 vystřídali další muzikanti z plzeňska – Martin Ruttner (LSD, Lucie Revival), Míra Čížkovský (Tanit, Telefon, Kečup, Abbastars, Mad Granddad), Milan Kejzlar (BAM), Standa Marhoun.

V roce 2007, kdy skupina slavila 15 let výročí vzniku, se hudebníci ze zakládající sestavy znovu sešli ve zkušebně aby natrénovali původní repertoár, který prezentovali na jediném vystoupení v Mezholezích u příležitosti „rozlučky“ majitelů stánku kultury Standy a Hanky Faistových. Tato akce se těšila velkému zájmu se strany (nejen původních) přítomných fanoušků VIZIRU.

Stále trvající výborné kamarádské vztahy původních členů, neutuchající elán a chuť do rockové muziky stály v lednu 2012, tedy přesně k 20.narozeninám kapely, za rozhodnutím o návratu VIZIRu na rocková pódia. Oproti původnímu složení jako hráč na klávesové nástroje nastoupí dlouholetý kamarád a fanoušek kapely, Roman Havlíček (ex - Erion, Mr.Frros). Ten nahradí původního klávesáka, tragicky zesnulého, Jiřího Krejčího. Ten se, bohužel, stejně jako manager a dobrá duše VIZIRu Josef „Sputnik“ Cibulka, odebral navždy koncertovat do rockového nebe.
Skupina se rozhodla znovu nazkoušet ve studiu Mercury Recording u Romana "Mashi" Šandora původní repertoár, který v roce 2012 nabídne fanouškům na šňůře několika vystoupeních v plzeňském kraji - viz.sekce koncerty. Na těchto tanečních zábavách budou moci fanoušci zhlédnou i záznamy původních vystoupení skupiny z let 1992-1993 - viz. krátký sestřih na You Tube.
Na všech akcích bude možno zakoupit i raritní DVD s tímto sestřihem v délce 60min. (viz. informační foto).

Součástí koncertů bude samozřejmě stejně jako v minulosti i kvalitní ozvučení, světlený park a pódiová show.

Těšíme se na všechny nové i odrostlejší (ale věrné), fanoušky!

Added: 10.02.2015, martin