Band

LIWID

Year: 2008LIWID
Zdroj: PR.Konektor


Buď správcem tohoto profilu


Je to už několik let, co se kytarista Radek Holub rozhodl založit kapelu. Klasika, garáž, název, který ani nešel přečíst a první koncerty na různých oslavách kamarádu. Uteklo pár let, občas někdo odešel, občas zase přišel a kapela hrála a dostávala se více a více do podvědomí, bohužel jen ve svém regionu.

Píše se rok 2008 a v kapele dochází k několika zásadním změnám. Stálice kapely Liwid doplňují hned vedle kytaristy Radka a mladičkého velmi talentovaného bubeníčka Lukyho ještě basák Renda
a frontman a nový zpěvák Jenda, který se ujímá mimo zpěvu také postu managera a kapele se začíná více než dařit.

V roce 2009 zaznamenává kapela zatím snad největší úspěch, společné turné s kapelou UDG ve více jek 25 městech celé ČR. Mimo jiné také úspěchy v soutěžích RGM Live Space (v první 50.), Nescafe Coffeebreak (v první 60. českých kapel), Skutečná liga (v první 70.) a další soutěže, které už nyní skupina nebere tak vážně.

V roce 2010 si kapela projela své vlastní turné ke svému hitu Blondýna z Londýna, který se objevil také v éterech rádií Bonton, Rock Rádio.

Rok 2011 byl pro kapelu zatím nejúspěšnější. Hned v květnu se kapela objevila na 7 oslavách studentů Majáles po celé ČR a v době prázdnin na více jak 10 letních festivalech. „Za nejúspěšnější letošní účast na festivalu považujemeČEZ ENERGY FEST v rámci MFFKV, kde jsme se ve spolupráci
s hudebním portálem ireport.cz objevili hned se dvěma skladbama vedle velkých skupin na kompilačním CD k ČEZ ENERGY FESTU.

V letošním roce 2012 jsme se, na naší společné cestě za slávou, rozloučili s basákem Rendou, který se rozhodl jít sloužit do české armády a věříme, že nás všechny ochrání stejně dobře jako hrál na basu. Náhradu jsme nehledali dlouho. Jsme rádi, že Jaromír CHOCHE Chocholouš v nás vidí potenciál úspěchu, stejně jako my a doufáme, že pro nás všechny bude velkým přínosem, nejen po stránce hudební, ale také jako kamarád a člen kapely, který s námi půjde za stejným cílem.

Přichází podzim 2012, termín natáčení první studiové desky s porducentem Jakubem Johánkem a mix a master přebírá Aleš Hyvnar.

Liwid se připarvují do studia, na jarní turné a na letní festivaly 2013 do kapely přichází nováčci aby Liwid omladili. Jmenovitě kytarista a vokílista Honza Hans Procházka a nový basák Matyáč Matty Sajner. V tomto roce se opravdu máte na co těšit.

Added: 07.03.2015, martin