Band

M.T.O. Universal

Year: 1990M.T.O. Universal
Buď správcem tohoto profilu


Malý Taneční Orchestr patří již více než pětadvacet let k našim předním hudebním tělesům – a pouze jeho diskriminace v období komunistické hrůzovlády způsobila, že se na výsluní popularity vyhřívali Hybš, Vlach, Kmoch a Obruba.

Zloba, závišť, zášť + strach a svár = důvody, proč brány vytoužených Bratislavských Lyr a Děčínských kotev zůstávaly pro MTO uzamčené. Soubor se proto uchyluje do polo-ilegality, kde si své oficiální zneuznání kompenzuje kopírováním svých úspěšnějších kolegů: jak orchestrů a skupin (např. Katapult), tak jednotlivých superhvězd televizní obrazovky (Pavel Liška, Hanička Zagorová, Drupi, Dušan Grůň, Karel Hála atd., atd.). Repertoár ovšem dodnes doplňují liboví Elvis Presley, Tom Jones a Frank Sinatra, lidoví Promovaní inženýři od Plavců-Rangers, ale i poetický Petr Novák.

Nyní máte možnost i vy protančit střevíce více než čtyřhodinovém koncertu, kde zazní výběr skladeb z naší poválečné historie s důrazem na 70. a 80. léta. Z novějších skladeb jmenujme alespoň „Nádherný rój“ Daniela Hůlky a hit „Souměrná“ od Báry Basikové“.

Za nástroji a mikrofony se Vám představí přední pražští umělci: výtvarníci Zdeněk Lhotský, František Skála, Aleš Najbrt, virtuosi Jiří Podzimek, Roman Fojtíček a Luděk Polifka, herečky Lenka Vychodilová, Jana Hanáková, Tomáš Hanák.

Added: 18.03.2015, martin