Band

Rock String

Year: 2008Rock String
Buď správcem tohoto profilu


Nápad založit kapelu se zrodil na GJB Ivančice. Baskytarista Zdeněk Ševčík přivedl na zkoušku svého bratra kytaristu Jana Ševčíka a bubeníka Jana Dobrovolného. Po dlouhém hledání začíná v kapele zpívat Michal Koláček z Oslavan.

Jméno kapely Rock String vymysleli bratři Ševčíkovi a se svými rodiči si vybudovali doma zkušebnu. Než se tak stalo, kluci se scházeli u bubeníka Jana Dobrovolného v Nové Vsi. Poprvé kapela Rock String vystoupila v květnu 2008 v Dělnickém domě v Oslavanech, kde měla veliký úspěch.

Kapele se daří a absolvuje jeden koncert za druhým. Má vlastního zvukaře i manažera. Na jaře 2009 přichází kytarista Ondřej Kružík. Vzniká vlastní píseň „Nechci být sám“, která se poté ještě několikrát upravuje. V roce 2010 Ondru střídá kytarista Lubomír Pánek a hraje s kapelou do června 2011. Téhož roku na podzim odchází zpěvák Michal Koláček a Rock String hledá nového zpěváka.

Při oslavě Silvestra a vítání Nového roku 2012 ukáže Zdeněk svým spolužákům zkušebnu skupiny Rock String. Jen tak pro zábavu je učí hrát písničky, z repertoáru kapely Rock String. Kytarista Jan Ševčík odchází do Brna, studovat na Masarykovu Univerzitu Právo a předává svoji pozici kapelníka svému bratru Zdeňkovi. Současně kapelu opouští i bubeník Jan Dobrovolný. Vojta Novák začíná hrát na basu, a proto Zdeněk přechází na sólovou kytaru. Za bicí usedá Vojtěch Adam. Přichází klávesista Zdeněk Schoř a zpěvačka Monika Kratochvílová z Oslavan. Kapela se hned účastní několika akcí, včetně pivního festivalu. Hraje ještě celý rok, až do podzimu 2013.

Novou sezónu kapela úspěšně zahajuje Rock String Festem 2014 v úplně novém složení: Zdeněk Ševčík (kapelník)- kytarista a vokály, Petr Mariška - zpěv, Lucie Krausová – klávesy, Marek Horáček – basa, Pavel Husár - bicí,na místo kterého se na podzim 2014 vrací Jan Dobrovolný.

Added: 18.04.2015, martin