Band

Second Chance

Year: 2006Second Chance
Správce tohoto profilu
Pino.Music


Historie kapely Second Chance se začíná psát na podzim roku 2006, kdy Adam s Tomášem zakládají společný projekt jako alternativu ke svým tehdy hlavním muzikantským aktivitám. I proto volí název Second Chance.

​Během následujících několika let kapela získává ostruhy na živých vystoupeních, mimo jiné i na festivalech jako Masters Of Rock, Basinfire Fest, Czech Rock Block a Sázavafest. Za zmínku stojí účast ve finálovém kole soutěže Česká rocková liga, kam kapela postupuje mezi čtveřici kapel postupně vybraných z celkového množství tří set soutěžících.

​V tomto období kapela vydala své první promo CD a jedno studiové EP se šesti skladbami.
Velký zlom přichází na podzim roku 2012, kdy se do čela formace staví Veronika Fialová a kapela začíná naplno pracovat na své nové podobě a repertoáru.

​V roce 2013 Second Chance nahrává ve studiu Hostivař své první plnohodnotné CD čítající 11 skladeb, následující rok doplněné prvním videoklipem. Zároveň kapela zahajuje spolupráci s módní americkou značkou Rebel Spirit s jejíž vydatnou podporou stíhá začátkem roku 2015 ještě jeden videoklip a hlavně slaďuje image pro koncertní vystoupení.

​V tomto roce také vzniká akustická verze koncertního vystoupení, která je alternativou pro kluby preferující komornější pojetí živé hudby.

​No a pomalu se posouváme do současnosti, kdy nastává největší událost v kapele. Veronika na podzim roku 2017 odchází a její post nahradil Pino Vychtera, který nám vlil do žil novu energii a chuť se zase posouvat o kus dál a tvořit nové věci. V současnosti máme hotových 11 nových skladeb, které nahráváme pro prezentaci naší tvorby s Pínem v čele kapely, máme nové logo, spouštíme nový web a plánujeme koncerty na rok 2019 a 2020.

​Z pohledu muzikantského i lidského to vypadá, že by se tato sestava mohla na delší dobu ustálit a novou tvorbou bavit na koncertech sebe i fanoušky. Popravdě řečeno muzika nás teď v kapele baví víc než kdy předtím a pohoda a radost z hraní se přenáší ze zkušebny na pódia, kde se násobí tím, jak fanoušci naše vystoupení přijímají a vytváří parádní atmosféru.
Keep rockin'.

​Second Chance


Added: 01.05.2015, martin