Band

Kofe-in

Year: 2009Kofe-in
Zdroj: Championship Music


Buď správcem tohoto profilu


Kapela vznikla v roce 2006. V jejich energické fúzi lze najít odkazy různých hudebních stylů. V současné sestavě, která je posílena o basovou linku Daniela Herrmanna (ex-Cocotte Minute), bicí Pavla Hruši (ex-Cocotte Minute) a kytaru Martina Leciána (ex-Proti směru) tak slibuje kytarově dravější zvuk opřený o basový val s tepajícími bicími, to vše okořeněno minimalistickým beatem mašinek, druhou kytarou Petra Kunzeho a originálními texty a zpěvem frontmana Jana Kunzeho.

Debutové album Osobní vesmír vyšlo v roce 2009. Hned první singl Sebe mi dej na sebe upoutal pozornost nezvyklým trojrozměrným zpracováním v komixovém stylu a na YouTube se jeho sledovanost vyšplhala přes 25.000 zhlédnutí již v prvních měsících. Hitparáda Rockparáda dokonce video označila za nejzdařilejší v roce 2009. Singl úspěšné rotoval několik týdnů ve všech televizních hitparádách.

O dva roky později vydali KOFE-IN druhé album s názvem Libertin a pozornost si opět vysloužily jejich nové videoklipy. První z nich k písni Kladu tě na vodu zaznamenal úspěch především v prvním ročníku soutěže Český YouTube Fest, kde obsadil 2. místo z 650 nominovaných klipů. Stejná píseň byla nominována v hudební anketě Žebřík 2011 na skladbu roku. KOFE-IN byl rovněž nominován i v kategorii objev, kde nakonec úspěšně obsadil 2. místo.

Z desky Libertin následoval singl Levituju, jež je zároveň i dalším zdařilým videoklipem do sbírky. Objevil se nejen v rotacích televize Óčko a v hitparádě Medúza, ale byl opět vybrán porotou mezi 15 finalistů 2. ročníku Českého Youtube Festu 2012 a nakonec se umístil na 5. místě z více než 800 zaslaných videoklipů z celé ČR.

Kapela má za sebou několik rozsáhlých celorepublikových tour a v současné době si užívá letní festivalovou sezónu a začíná pracovat na novém materiálu.

Added: 03.05.2015, martin