Band

Sorrow

Year: 1995Sorrow
Buď správcem tohoto profilu


První základy skupiny Sorrow se datují začátkem roku 1995, kdy Jarda začal shánět lidi na založení kapely. V listopadu roku 1995 kapela dostala jméno Sorrow a tehdejší sestava byla: Jarda Stejskal (kytara), Luboš "stoupa" Tomandl (kytara), Jeňa Navrátil (basa) a Jenda Böhm (bicí). Bohužel přibližně po půl roce měl Jenda autonehodu, při které podlehl těžkým zraněním..

Po krátké pauze usedl za bicí Jarda a do kapely přibyl nový člen Roman Novák (kytara). Začátkem roku 1996 byl Jéňa odveden k výkonu vojenské služby a po jeho navrátu (po roce) proběhly v kapele personální změny: Jarda (bicí), Ivan Kopeček (kytara), Karas (kytara), Jeňa (basa) a Silva Nováková (zpěv). V této sestavě Sorrow poprvé vystoupila na veřejnosti - na Masopustní tancovačce v Knínicích.

V roce 1999 se přesunula zkušebna z Knínic do Krasonic a skupině zůstali věrní pouze Jarda s Jeňou.

V květnu téhož roku přišel do kapely nový člen Marek "Mára" Kryštof (kytara, zpěv) a vrátil se Stoupa (tentokrát s klávesama).

V roce 2000 do kapely přišel druhý kytarista Pavel "Pablo" Zemánek (kytara, zpěv). Po měsíci odešel Stoupa. V této sestavě (tedy Jarda, Jeňa, Mára a Pavel skupina odehrála desítky zábav (v Krasonicích, Kninicích, Lesné, Ctidružicích ...) V lednu 2002 vstoupil do kapely Pavel Dvořák na post klávesáka.

V kapele vznikly neshody a Pavel Dvořák v dubnu odešel. V srpnu odešel Mára.

V lednu 2003 odešel Jarda a za bicí zasedl Fanyn Zabloudil (bicí). V roce 2003 kapela (Fanyn, Jeňa a Pablo) odehrála několik koncertů s kapelami Agony, Fousatej Hat a dalšími. V této sestavě skupina Sorrow vydává své první CD se jménem U.F.O., jeho křest - 12. března 2004 v Nové Říši.

Koncem února nastupuje ke kapele sborová zpěvačka Janča. V sestavě Pablo, Jenda, Fanyn, Jana skupina odehrává několik vystoupení. V červnu si Fanyn svolává sezení kapely, oznamuje odchod a jeho výhradní působení v kapele Agony (http://www.agony.dacicko.com/). Vzápětí oznamuje odchod i Janča. Tímto oběma vyslovujeme dík, zvláště pak Fanynovi, za vše co pro SORROW udělali.

Pablo a Jenda si dávají cca měsíc pauzu a začínají hledat nového bubeníka. Zároveň také pracují na nových skladbách SORROW. V říjnu dochází k setkání s bývalým členem kapely bubeníkem Jardou Stejskalem a po vzájemné dohodě se Jarda opět vrací ke skupině. Od listopadu 2004 již kapela aktivně společně zkouší nový materiál. Kapela začíná hledat druhého kytaristu.

V březnu roku 2005 nastupuje ke skupině kytarista Radek a kapela začíná zkoušet intenzivně svůj nový repertoár a také songy na druhé CD, které by měla natočit v listopadu roku 2005. Na podzim také kapela hodlá vylézt ze zkušebny, která je dočasně kvůli Jardovi přesunuta do Knínic.
Po vystoupení se skupinou Skarabeus v Knínicích, dochází v alkoholovém opojení k rozepři a Jarda opouští kapelu.
V srpnu roku 2006 jsme konečně vyřešili otázku obsazení bubeníka. Je jím Zdenda, který aktuálně vystupuje se skupinou Skarabeus.
V říjnu roku 2006 do kapely nastupuje zpěvačka Radka, která pomáhá při sborech a zpíva jednu celou skladbu.

březen 2007 - jdeme konečně nahrát CD s pracovním názvem "Ostuda rodiny".
Konec března 2007 - Nové CD SORROW Ostuda rodiny je na světě. 11 skladeb více měně vystihuje poslední 2 roky působení kapely. CD je po zvukové stránce lepší než první a určitě je díky Radce a jejímu zpěvu oživením.

Léto 2007 proběhlo v pohodě, odehráli jsme několik dobrých vystoupení, z nichž bych hlavně vypíchnul ROCKFEST DAČICE, kde to bylo opravdu super. Na podzim roku 2007 jsme se konečně pohnuli z místa a dostalo se nám cti zahrát si po boku metalové legendy a to přímo s kapelou Debustrol v Horních Němčicích. Poté jsme si dali zimní přestávku, kterou jsme využili na přípravu nového materiálu na další CD, které by se mělo natáčet v profi studiu v zimě roku 2008.

Na jaře roku 2008 pilně zkoušíme připravované songy na dlouho očekávané CD. Z pracovních důvodů nás opustila zpěvačka Radka, přejeme jí hodně úspěchů v hudbě i v životě a patří jí dík za vše co pro nás udělala. Odehráli jsme dobré vystoupení v Horních Němčicích, které bylo poslední vystoupení s Radkou. Dohodli jsme se, že budeme nadále pokračovat ve čtyřech a bez ženského obsazení v kapele. Je jasné, že zkusíme ještě mírně přitvrdit.
Léto 2008 proběhlo a na podzim jsme si střihli ještě jedno super vystoupení v Němčicích s Törrem a Alkeholem a pak hurá na natáčení nového CD Stopy v písku. CD je na světě a v novém roce vyjde ve vlastním nákladu 500ks.

Rok 2009 Je ve znamení vystoupení v rámci vydání nového CD Stopy v písku, odehráli jsme již tradiční prestižní vystoupení na rockfestu Dačice. Začali jsme úzce spolupracovat s několika kapelami a společně vystupujeme. Náš klip "Sorrow hraje Törr" se natrvalo usídlil na oficiálních stránkách kapely Törr. Konečně se nám podařilo domluvit kapely, které nám pokřtí CD Stopy v písku a to přímo kapely Törr a Alkehol, což je pro nás velká čest.

Náš bubeník, kromě navštěvování hudební školy, začal navštěvovat soukromé hodiny u bubeníka Klaudy Krišpína(Pražský výběr), čehož si velmi vážíme a věříme že to přinese do kapely další oživení a hudební posun.
Kapela začíná skládat nové skladby na další řadové CD, které by jsme chtěli nahrát někdy během roku 2010. Máme přání, aby to album zůstalo melodické, ale zároveň tvrdší a propracovanější. Dvě skladby už hrajeme od října na vystoupení.

Rok 2010 jsme začali intenzivním skládáním nových skladeb, Kácovi se povedly super věcičky a je vidět, že mu to metalově myslí a to je pro kapelu fakt přínos. Začátkem dubna jsme odehráli dost dobrý vystoupení v Dačicích na domácí půdě. Letos bohužel nevystoupíme na dačickém rockfestu což nás dost mrzí, ale snad si ještě, jak to vypadá, v Dačicích zahrajeme. Čekají nás některá super vystoupení, i když jich letos není moc, tak se na vás těšíme o to víc.

Rok 2011 byl ve znamení vystupování a zkoušení. Káca se oženil a my jsme se mu ožrali na svatbě :-).

Rok 2012 začal tak nějak podivně. Káca byl zkoušku od zkoušky čím dál méně nadšený. A když nám pak jeden kámoš oznámil, že začal hrát ještě v jiné kapelce, tak konečně přišel se zprávou, kterou jsme víceméně všichni čekali. Bohužel, chtěl dělat tvrdší muziku a tak se naše cesty po 7 letech rozdělili. V každém případě jsme rádi, že s náma hrál a přejeme mu hodně štěstí.V srpnu 2012 jsme byli vykázáni ze zkušebny, během pár dní se stěhujeme do "nové" zkušebny a vše pokračuje dál.

Zůstali jsme ve třech a zahráli pár vystoupení. Docela to ve třech valilo. Přesto nám tam ta druhá kytara chyběla. A tak jsme hledali druhého kytaristu. Na podzim jsme se rozhodli natočit další CD ve třech. Pak z ničeho nic se ozval Martin Blažek a ejhle CD jsme točili už ve čtyřech :-). Vydali jsme CD s názvem R.I.P a kapela DYMYTRY nám ho pokřtila v Dačicích. Rok 2013 kapela SORROW jede zase naplno a zkoušíme na další CD. Maky nám dodává super texty a muzika je zase o něco svižnější a melodičtější. Koncem roku kapela prochází zvláštním obdobím, ale na konec se vše urovná a fungujeme dál.

Added: 05.06.2015, martin