Band

Cimbálová muzika Dušana Kotlára

Aktivní roky: 1981 -Cimbálová muzika Dušana Kotlára

Cimbálová muzika Dušana Kotlára z Liberce, města pod Ještědem, rozveselí Vaši společnost!
Pečlivě vybraným hudebním programem hudby a zpěvu oživíme kulturní a společenské setkání, městské slavnosti, svatby, degustace vín, firemní, soukromé akce, rauty, koncerty pro mladé i ty v nejlepších letech.
Potěšíme Vás oblíbenými lidovými písněmi z Moravy, Slovenska, Čech např.:
Vínečko bílé, Když jsem šel z Hradišťa, Za tú horú, Na tých panských lukách, Eště vínko nevykyslo, Padá, padá rosenka, Vinohrady, Išel Macek do Malacek, Ej, od Buchlova, Sbohem galánečko, Na tu svatú Katarinu, Zaspala nevěsta, Eště som sa neoženil, Beskyde, Beskyde, Bodaj by vás vy mládenci Tam okolo Levoči, V Hodoníně za vojáčka, To ta Heľpa, Tancuj, tancuj.., to je malý výčet nabídky Cimbálové muziky Dušana Kotlára.
Protože polovina muzikantů působila několik let v Libereckém divadle F. X. Šaldy, nebylo nám cizí zařadit do repertoáru také skladby jako např.: Vltava, Kankán, Ave Maria, Hraběnka Marica, Na krásném modrém Dunaji, Netopýr, Cikánský baron, Marš Radetzkého, Ole Guapa – tango, Montiho Čardáš, Humoreska, Novosvětská – Largo, Óda na radost, Uherské tance, Cirkus Renz – sólo cimbál, Nabucco, Traviata, Rigoletto, Titanic, Carmen, Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, Cirkus Humberto, Cohenovo Haleluja, Tenkrát na Západě, Zuzana, Turecký pochod, Oranžový expres, ruské, židovské, maďarské.
Dlouholeté zkušenosti muzikantů jsou zárukou profesionálního výkonu. Stabilní hudební obsazení rozšířil mladý houslista Milan, vítěz několika houslových soutěží se zahraniční účastí, který je určitě velkým zpestřením každé produkce. V listopadu 2020 získal jednu z cen na Mezinárodním festivalu polské hudby v Györu, a to „Cenu za nejvirtuoznější výkon. V roce 2021 se stal nejen absolutním vítězem IX. ročníku Mezinárodní houslové soutěži PhDr. Josefa Micky v Praze, ale i objevem roku na Akademii Václava Hudečka.
Působíme nejen v Libereckém kraji, ale velmi často i za hranicemi regionu.
Nejčastěji hrajeme v sestavě čtyř až šesti muzikantů ve složení cimbál, housle, kontrabas a klarinet.
Vytvoříme skvělou atmosféru a pevně věříme, že se naše vystoupení stane pro vás příjemným zážitkem, a že se k nám budete rádi vracet.
Obvykle hrajeme bez zvukové techniky, je-li potřeba ozvučení, zejména ve větších prostorách, na náměstí při městských slavnostech, rádi využijeme odborné zvukové a technické vybavení zajištěné objednavatelem.
O nás: Cimbálovka zpod Ještědu už čtyřicet let rozdává radost – Liberecký deník (denik.cz)


Added: 12.08.2015, martin