Band

Simple Muffin

Year: 2003Simple Muffin
Buď správcem tohoto profilu


Simple Muffin je česká rock-dance kapela založená roku 2003.

Spolužáci z pražského Gymnázia Botičská, Martin Kössl (zpěv), Adam Smetana (bicí) a Tomáš Hála (kytara), se po ukončení středoškolské punkové formace Dokonalý Nesoulad nechali inspirovat tvorbou kapel Red Hot Chili Peppers, Everlast, Rage Against the Machine a společně s basistou Vítem Zimou založili v roce 2003 kapelu Simple Muffin. V začátcích působili především po pražských klubech jako Vagón, Malostranská beseda, XT3, Rock Café, Palác Akropolis, posléze i na festivalech jako Rock for People, Jam Rock a klubech po celé ČR. Kapela také posbírala vítězství v soutěžích Future line nebo v pražském kole globální soutěže GBOB. Oceňována byla především díky energickému pojetí živých vystoupení.

V září roku 2006 vydala první demosnímek „Time To Yop Yop“ obsahující čtyři skladby. V roce 2010 pak kapela vydala plnohodnotnou desku Muffia, kterou natočila ve studiu 3Bees. Deska obsahuje jak taneční písně, tak tvrdé kytarové riffy a od prvního demosnímku přibylo mnohem více popových poloh. Za zvukem, mixem a aranžemi stál producent Jan Balcar.

Hráčské obsazení se v průběhu let změnilo. Již v začátcích kapely převzal pozici kytaristy Honza Vítkovský, v roce 2009 přibyl klávesista (nejdříve Martin Langpaul, aktuálně Karel Mareš (ex Prague Conspiracy)) a hráč na perkuse (Cyril Hirsch (ex Nukleární Vokurky, Neosound)). Bubeníka Adama nahradil v roce 2012 David Bartošek, který na konci roku 2014 kapelu opustil.

V roce 2014 kapela zahájila spolupráci s producentem Martinem Ledvinou a nahrává EP s novým materiálem.

Added: 09.09.2015, martin