Band

Natural

Year: 1984Natural
Buď správcem tohoto profilu


Když pomineme lokální působení Naturalu (zejména na tancovačkách) už v druhé polovině sedmdesátých let, můžeme vznik kapely přeci jen umístit do začátku let osmdesátých. Po mnoha personálních změnách se kapela ustálila do čtveřice (Petr Kadlček, Daniel Andel, Jiří a Roman Hronovi). Od r.1984 se pak začala odvíjet nejslavnější éra Naturalu. Velkou zásluhu na tom měla hitovka Já na to mám, která sklízela velký úspěch na koncertech, v hitparádách, v televizi i na deskách, kterých se tehdy celkem prodalo zhruba čtvrt milionu.

Po roce '89 si dal Natural dlouhou, devítiletou pauzu a k obnovení kapely se koncem devadesátých let sešli už jen dva bývalí členové (Kadlček, Andel) a se svým vrstevníkem, basákem Petrem Balcárkem, doplnili kapelu o mladého bubeníka Jakuba Donátha. V této sestavě natočili u Sony Music "připomínkové" CD, které částečně vycházelo ze "starého" repertoáru, doplněné několika novinkami.

V současnosti se Natural orientuje hlavně na nový repertoár, který možná některým staromilcům nejde tolik do noty, ale Natural určitě nepatří mezi ty dlouholeté kapely, které se stylově příliš "drží svého kopyta". Stylový posun se zrazantnil i výrazným vlivem basáka angličana Dava Mendeze, který v kapele hrál od roku 2004. V roce 2008 ho vystřídal slovenský basista Jozef Zeleňák, který působí v kapele do dnes.

Kapela pomalu ale jistě dělá nové písničky a má v úmyslu čas od času natočit nějaké to album, jezdit po koncertech i po festivalech. Zkrátka dělat něco, z čeho by měla dobrý pocit.

Added: 11.10.2015, martin