Band

Minute to escape

Aktivní roky: 2013 - 2017Minute to escape
Buď správcem tohoto profilu


Tato pop-rocková kapela vznikla na přelomu ledna a února 2013. Za necelé dva měsíce zkoušení songů, které měli Dave a Peca schované v šuplíku z předchozích projektů, odehrála kapela první vystoupení v Horním Benešově. Poté následovalo spoustu dalších koncertů ať už klubových nebo festivalových.

V říjnu 2013 vydala kapela první demo s názvem „It’s Alive!“, které bylo nazpívané v angličtině. Z finančních důvodů ho kapela nahrála na zkušebně pomocí pár mikrofonů a malého mixážního pultu. Vyšlo pouze digitálně a je volně ke stažení na BandZone profilu kapely.

Na začátku roku 2014 došlo k zásadní změně a začaly vznikat texty pouze v češtině. Poslední koncert s anglickými songy odehrála kapela 19. 12. 2014 ve svém domovském městě při příležitosti křtu debutového CD „Tohle je přepadení“.

Kapela se také zúčastnila několika soutěží, mezi které patří Skutečná liga, In-Joy, Pro Rock nebo University Band Contest, kde se dostala až do finálové trojky. Mezi nejvýznamnější akce kapely patří pořádání vlastního benefičního festivalu "Pomáháme hudbou", vystoupení na Brněnském Majálese, na Festivalu studentských kapel na Flédě, či na Pražských "Pivních slavnostech".

Během roku 2014 kapela nahrála své debutové EP/CD "Tohle je přepadení", které pokřtila 19. 12. téhož roku. Obsahuje songy, jako např. Dočasná, Svět z balíčků karet, nebo Příběh. Celá nahrávka vznikla ve studiu BOMBJACK.cz za bedlivého dozoru Wendela Dreiseitla. Na vzniku se také podílel zpěvák a screamer Filip Neklapil z kapely Cocaine Party a zpěvačka Natálie Míšová z All These Memories. CD je k dostání v digitální formě v internetových obchodech a fyzicky na koncertech nebo objednávkou na stránkách kapely.

Koncem roku 2015 z kapely odešel kytarista Arne, kterého poté v lednu 2016 nahradil Patrik. S Patrikem kapela nahrála nový singl Družice, který následně vydala v srpnu.

Název "m2e" je zkratkou pro „Minute to Escape“. Protože byl původní název mnohokrát zkomolen, rozhodla se ho kapela změnit podle zkratky používané na logu, které kapelu reprezentuje téměř od úplného začátku. Původní název byl vybrán podle citátu člena kapely All Time Low, který řekl: "With our music we don't offer any solutions necessarily, but we definitely offer a minute to escape." – „Naší hudbou nenabízíme nutně nějaká řešení (problémů), ale rozhodně nabízíme minutu k útěku (od reality).“ Tento citát se stal mottem kapely, a přesně podle toho se taky snaží fungovat.

Added: 07.10.2016, Marek