Band

Absolut Deafers

Year: 2007Absolut Deafers
Buď správcem tohoto profilu


Z ačátek kapely se datuje na 17. 12. 2007, kdy se poprvé setkaly živly Honza Křenek (bubny), Martin „Danger“ Leščinský (řev),Martin Wojnar (kytara) a Jan „Joker“ Jašek (basa, zpěv). V tu dobu kluci zkoušeli ve Frýdlantě v areálu Ferum. Po pár dalších sehráváních, prasklých strunách a zlomených paličkách přišla první naučená skladba a stěhování zkušebny na Ostravici. Danger odešel a Joker se s baskytarou postavil za mikrofon. První koncert proběhl 12. září na Ostravici a koncert se tak líbil, že kapela svůj krátký playlist musela zahrát dvakrát. V roce 2008 přišel do kapely Jiří „Cremil“ Czyž, aby se chopil sólové kytary. Vznikly písně jako Bitch, Lhář, Everything (Už jdou), Absolut Deafers, Consequence (Poslední) nebo třeba Fight for hope. První koncert proběhl 12. září na Ostravici a koncert se tak líbil, že kapela svůj krátký playlist musela zahrát dvakrát. V roce 2009 kapela hrála po vesnicích na různých minifestivalech a pokoušela se nahrát své první demo.

Rok 2010 je ve znamení velkých změn. Kytaristu Martina Wojnara nahradil o 20let starší Radek Sněhota, který chtěl díky svým zkušenostem kapelu posunout o několik levelů výš. Posléze odešel i bubeník Honza Křenek, aby na jeho post zasedl Martin „Macek“ Zeman. Konec roku je ve znamení sehrávání nové sestavy a focení promo fotek. Na jaře 2011 kapela objela své první ostravské Absolut Deafers tour, na kterém vznikla v klubu Garage nahrávka na první desku. Podzim roku 2011 byl ve znamení turné s kapelou VITACIT a Láďou Křížkem.První deska vyšla na jaře roku 2012 a jmenuje se Through 10,000 holes

První deska vyšla na jaře roku 2012, jmenuje se Through 10,000 holes a obsahuje jak zvukový tak obrazový záznam z ostravského koncertu. Rok 2012 byl pro kapelu zlomový. Na své turné si ji vybrala kapela ARAKAIN, která v tomto roce slavila 30 let své kariéry. Exkluzivním hostem byla LUCIE BÍLÁ. Velkolepé turné, s průměrnou návštěvností 6 000 diváků, vyvrcholilo mega koncertem na výstavišti PVA Praha Letňany,2012 hostují na velkolepém turné, s průměrnou návštěvností 6 000 diváků, které vyvrcholilo mega koncertem na výstavišti PVA Praha Letňany kde kapela, po boku dalších hostů, mezi které patřili Petr Kolář, Lucie Bílá, Noid, Kreyson a spousta dalších českých a slovenských hvězd, zahrála jednu ze skladeb ARAKAINU. Úspěchy pokračovaly i v letním období, kdy se kapela představila na největších českých festivalech jako je Votvírák, Master of Rock, Basinfirefest, Sázavafest atd.

Na začátku roku 2013 předal Jan „Joker“ Jašek basu, které se chopil Aleš Venglář, aby se mohl věnovat pouze zpěvu. Jarní část roku pokračovala společnými koncerty s kapelou ARAKAIN, která po dobré zkušenosti nabídla hostování na jejich jarním tour. Léto 2013 bylo věnováno natáčení nového CD s názvem ZROZENÍ a kapela omezila své vystupování jen na největší festivaly, kdy zásadním znamením léta 2013 bylo opakované pozvání na Votvírák, Master of Rock, Basinfirefest a další, čímž se zařadila mezi stálice těchto festivalů a odvezla si pozvání na vystupování v roce 2014. Léto 2013 bylo věnováno natáčení nového CD s názvem ZROZENÍPro podzim 2013 kapela přijala pozvání na hostování na turné kapely CITRON, kde společně s touto kapelou zrealizovali podzimní část svého ZROZENÍ TOUR, na kterém hrála skladby z nového CD.

V jarní část roku 2014 kapela jela společné turné s kapelou KREYSON, která představila své nové CD NÁVRAT KRÁLENa podzim Absolut Deafers jeli turné se skupinami Arakain a Dymytry a ABSOLUT DEAFERS pokračovala ve svém ZROZENÍ TOUR. V kapele proběhla změna na postu bubeníka – na místo Martina Zemana se v červnu postavil dvaadvacetiletý Vašek Maďa. Ten se s kapelou vrhnul přímo do festivalové sezóny – první vystoupení odehrál na hlavním pódiu Metalfestu. Na podzim Absolut Deafers jeli turné se skupinami Arakain a Dymytry, kde se ukázali s novým materiálem a byli velmi vřele přijati.

Added: 03.11.2016, martin