Band

Wait

Year: 2008Wait
Buď správcem tohoto profilu


Skupina WAIT vznikla v roce 2008 v Hradci Králové. Založil ji baskytarista a autor většiny skladeb Ivan Kučera a v současnosti ji kromě něj tvoří zpěvačka Martina Panchártková, bubeník Jaroslav Samek aka. Mr. Piggs a kytarista Pavel Herynk.

WAIT absolvoval nespočet vystoupení na regionální scéně, především v klubech a na festivalech a tím si vybudoval povědomí u mnoha příznivců hlavně ve východních Čechách. Po několika letech vystupování a natočení mnoha demo nahrávek se skupina WAIT rozhodla připravit a vydat první CD - volba padla na SOUND ART studio Daniela Škráška.

Skladatelské, aranžerské a studiové práce na tomto albu trvaly dlouhé dva roky – především z důvodu použití nejmodernějších zvukových technologií, které se ovšem především Ivan musel naučit sám ovládat.

První CD dostalo jméno "Wait For Me" a je složena z autorských písní zpívaných v angličtině. Světlo světa spatřila na podzim roku 2014 a především pro Ivana to byla zásadní záležitost, na které si vyzkoušel v praxi mnoho aranžerských i technických fíglů.

Po ukončení nahrávání proběhly v kapele personální změny v podobě odchodu kytaristy Vládi Šrámka a bubeníka Tomáše Votavy, které pak vykrystalizovaly v současnou sestavu.Ivan oslovil nejprve Jardu Samka, svého bývalého spoluhráče z legendární hradecké kapely Distorze, která byla zkraje devadesátých let považována za jednu z nejtvrdších a hráčsky vyspělých kapel.

V lednu 2015 se přidal kytarista Pavel Herynk, který s Ivanem působil ve skupině Beautiful Losers, a také spolu a včetně Jardy Samka zažili divoká a neopakovatelná devadesátá léta na společných koncertech kapel Anachronic (kde v té době s Pavlem působil i dnes velmi populární hitmaker Michal Hrůza) a právě hradecké Distorze.

Nejnovější členkou kapely je zpěvačka Martina Panchártková, která nahradila Alenu Drtinovou nejprve jako záskok a od dubna 2016 již jako plnohodnotný člen WAIT.

Po období intenzivního zkoušení skupina WAIT vystupuje od jara 2015 na mnoha klubových a festivalových akcích, ale také jako speciální host na jarním turné skupiny Škwor. Zde odehrála koncerty v klubech a sálech po celé ČR ale zároveň v této době WAIT provázejí různé komplikace, především vážné zranění zpěvačky Aleny Drtinové na vystoupení v UFFO klubu v Trutnově a poškození ramenních vazů bubeníka Jardy Samka, který po rockersku a hodně vehementně slavil svoje kulatiny a vykloubené rameno prostě chvíli neřešil. :)

V obou případech skupině pomohli náhradníci – zpěvačka Dargi a bubeník Jirka Pešek, díky kterým WAIT mohl pokračovat v turné a při letních festivalových a klubových vystoupeních.

Na podzim 2015 je WAIT vytížený, skupina dokončuje druhou desku, která bude nepochybně hodně zajímavá. Kapelu budete mít možnost vidět na mnoha koncertech, mj. se chystá vystoupit živě a netypicky unplugged v TV Nova a naše nové skladby budou opět ve vysílání rockových i komerčních rádií a hudebních televizí. Nedávno proběhla premiéra videoklipu ke skladbě "Hate You" ve které Jarda jen těsně unikne ostrým nožům Aleny a chystá se i zajímavé video k pomalé hitovce „Losing Sleep“.

Na jaře 2016 absolvoval WAIT další část turné se ŠKWOR.

Brzy vyjde druhá, zatím bezejmenná deska, která bude k dispozici na iTunes.

Těšíme se, že se uvidíme hlavně na živých vystoupeních a že si to společně pořádně užijeme.

Added: 04.11.2016, martin