Band

Brutální jahoda

Year: 2011Brutální jahoda
Buď správcem tohoto profilu


2011

Filip a Karel neumí hrát na kytary, proto logicky přichází nápad založit kapelu.

2012

Do kapely se přidává Tůča, který chodí s Karlem na tělocvik. Slovo dalo slovo a pod záminkou vína za 30 korun a představy první zkoušky jsme se sešli v jedné truhlářské dílně u naší kamarádky. Vzniká Brutální Jahoda. V této době vznikají pecky jako Superkočka, Kdo by nechtěl a jediná písnička, která se chytla i do ,,budoucnosti kapely" se jménem Hvězdy. Únor 2012 jedeme k Antymu nahrát akustické songy, aby se svět dozvěděl, že existují velikáni jako Brutální Jahoda. Songy jsou nahrány, zveřejněny a navíc při odjezdu už víme že máme nového člena. Do kapely se přidal Anty. S příchodem Antyho přichází rok kdy pilně zkoušíme a máme i první koncerty (Dačice, Kemenice nad Lipou). Za tento rok jsme sdíleli podium se skupinami Arakain, K2, Tlustá Berta apod. Během roku vznikají songy Superman, Párty pokračuje ( ta má svůj příběh, ale o tom až jindy), Ve tři ráno, Fading away atd...

2013

Do kapely přichází houslista Komky. (Oficiálně považujeme toto datum za vznik Brutální Jahody).

Od ledna do dubna je období míru. Poté opět zkoušíme. Vzniká písničky Lucy. Komkyho přchod je super změna a hudbě to dává nový rozměr. O prázninách hrajeme na Kamenických slavnostích. Začínáme se dostávat do podvědomí lidí. Nahrána písnička Párty Pokračuje. Na slavnostech sdílíme podium s kapelou Rybičky 48. Na podzim a v zimě koncertujem o stošest. Pracujeme na vydání prního DEMA s názvem ,,STARTUJ!".

2014

1.1.2014 vychází CD ,,STARTUJ!". Song ,,Po-hádková" se stává třetí nejhranější skladbou dne 2.1.2014 na stránkách bandzone.cz. další dva dny se drží mezi 5 nejlepšími. Vyhráváme halsování na internetu o předkapelu Rybiček 48 v Českokrumlovském klubu Fabrička. Vznikají nové songy (Malý princ, Blbá, Půllitr pohádky). V dubnu nahrán druhý klip na písničku ,, Malý princ" . Hrajeme na Vysočinafestu s kapelami jako Chinaski, Ine Kafe nebo Richard Muller. V červnu vyhráváme 3. místo v soutěži o nejlepší amatérskou kapelu Vysočiny. Do konce roku koncertujem nahráváme videoklip na song ,, Blbá". Připravujeme materiál na nový cédéčko a hrajeme koncerty jak magoři.

2015

Koncertujeme a děláme materiály na nové cédéčko. Za tento rok objíždíme velké množství koncertů. Navazujeme spolupráci s Davidem, který se ujímá místa manažera.Rozjíždíme web a měníme si logo. Ke konci roku jedeme do studia Rápotice kde nathráváme pilotní song připravovaného alba s názvem ,, Reflektory". K tomuto songu nahráváme i videoklip, který za první dny jeho premiéry slaví velkou vlnu sledovanosti.

Added: 06.11.2016, martin