Band

Zelenina

Aktivní roky: 2012 -Zelenina
Buď správcem tohoto profilu


Kapela Zelenina vznikla v roce 2012 v okolí Čechtic ve středních Čechách. V prosinci téhož roku vydává první singl s klipem Zhasni světlo.V květnu 2013 vychází první album “Zelenina” a celé léto kapela neúnavně koncertuje po festivalech, zúčastňuje se např. festivalů Sázavafest, Mnichovické Rockování, JatkaFest. Na festivalu Čeřínek Zeleninu objevuje Divokej Bill a vybírá si je jako support pro Tour 2014.

Přichází rok 2014 a začíná jarní tour 14 koncertů v největších sálech po celé ČR s kapelou Divokej Bill. Zeleninu vidí přes 17.000 diváků. V létě kapela obráží další várku festivalů, celkem během roku absolvuje přes 40 koncertů. Kapela si zakládá na youtube prezentaci a na podzim vydává v pořadí sedmý klip Další den. Píseň je zároveň prvním singlem k albu Nikdy nebo navždy. Další den se stává několikanásobným vítězem hitparády Česká desítka na rádiu RockZone, je zařazen do různých rádií, klip je k vidění např v TV Óčko, Rebel, FajnrockTV.

První polovinu roku 2015 kapela pracuje na novém albu Nikdy nebo navždy. Během léta pilně koncertuje na festivalech, dokončuje album a natáčí klip ke druhému singlu Odpověď.

V září vychází nové album, kapela absolvuje několik rozhovorů v radiích a vyráží na samostatné podzimní tour. Kromě koncertování vzniká již devátý klip k písni Deja Vu.

Rok 2016 je ve znamení jarního speciálního Nedělního turné, kdy kapela koncertuje v netradičních prostorech akusticky. V létě a na podzim odehrává řadu festivalu a koncertů v rámci čech.

V lednu 2017 se spojuje s předním filmařem Rashidem Garipovem, a vydává nový klip k aktuálnímu singlu Marilyn M.

Added: 11.03.2017, martin