Band

Mordors gang

Aktivní roky: 2011 -Mordors gang
Buď správcem tohoto profilu


Mordors gang je od roku 2001 plzeňské rockabilly/psychobilly trio, hrající vlastní tvorbu s českými texty. Rockabilly je nejstarší forma rock n rollu, která si dokázala i po 50ti letech existence udržet vlastní tvář, přes všechny vývojové kotrmelce, kterými si rocková hudba prošla. Pouze punk začátkem 80tých let poněkud ovlivnil výrazové prostředky, takže v textech psychobilly kapel americkou káru řídí zkrvavené zombie namísto vytuněné slečny v textech rockabilly kapel. Naše trio se pohybuje někde uprostřed, zombie s vytuněnou slečnou v otevřeném Thunderbirdu jedou noční Nevadou.....

Recept na kokteil takové hudby je následující:

Vezměte pěkně uzrálého Elvise a Johnnyho Cashe a vhoďte do mixéru, nadrobno nakrájejte country a surf music, přikořeňte lžící punku. Míchejte a když směs začne modrat, přidejte slovní eskamotérství Felixe Hollzmanna a zbytky šminek po Marillyn Monroe. Takto zhotovenou směs za stálého míchání vlejte do nejbližšího kanálu. A jsou tady Mordors gang, hudba, která nezřídka pobaví!

Hudba Mordors gangu je někdy swingově vláčná, jindy rychlejší než našňupanej gepard.Mordors gang hrál na podiu se světovou špičkou žánrů rockabilly/psychobilly: Demented are go!, Frantic flinstones, Mad sin, Slim Jim Phantom (ex Stray cats), Rezurex, Tony montanas, Peacocks, Koffin kats, Turbobilly, Pinstripes, Los bandidos, PV & The Hearbeats, z česko-slovenských hráváme se Slapdash, Bad tones, Green monster, Carlos & his coyotes, Twisted rod, Devil street 13 aj.

V roce 2015 vydává zatím poslední album "Pterodactyl" u vydavatelství Avik

Added: 26.03.2017, martin