Na kopci stojí strom
A vietor perie doň
Z pravej strany – z ľavej strany
Ide čo to dá
Na kopci stojí sám
Aj napriek mrazu, hmlám
Strihom vetrov, z kilometrov
Vídavam ho tam
Čo je lepšie,
Mať sa lepšie?
A celý život v tieni stáť
Či vetrom došľahaný
Rokmi si lízať rany
Ale na najvyššo
A vietor perie doň
Z pravej strany – z ľavej strany
Ide čo to dá
Na kopci stojí sám
Aj napriek mrazu, hmlám
Strihom vetrov, z kilometrov
Vídavam ho tam
Čo je lepšie,
Mať sa lepšie?
A celý život v tieni stáť
Či vetrom došľahaný
Rokmi si lízať rany
Ale na najvyššo