Koncert

Panáčik - Plzeň

07.12.2017, 20:30, Plzeň, Anděl music bar


Přidat do Google kalendáře

Panáčik - Plzeň Vloženo: 23.11.2017, martin
PANÁČIK
gesamtkunstwerk

Experiment nie je to správne slovo. Jasná vízia a každodenná závislos. To je Panáčik. Enfant terrible. Musíš to zaži, aby si to miloval. Teatrálnejší, bizarnejší a romantickejší než kedykožvek predtým. Panáčik, orchester a jeho tanečno-dramatická zostava v ženskom zložení. Trieštivé harmónie a absolútna logika.

S dekadentným nádychom, výraznými vokálmi, elektronickými aj živými aranžmánmi a cez netradičné videá si získava Panáčik čoraz viac priaznivcov. Ešte nevšednejšie sú jeho vystúpenia.

S pripravovaným albumom sa zmenila zostava skupiny a s ňou aj forma vystúpenia, ktoré je koncipované ako minimalistický tableau vivant teda živá obrazová kompozícia prenesená na pódium ako koncert.
Panáčik vo svojej tvorbe spája hudbu, film, videoart, súčasný tanec, divadlo a performance. V koncertnom prevedení vystupuje ako hudobná a scénická performance.

Hudobný skladatež, vizuálny tvorca a interpret TomᚠMoravanský, ktorý vystupuje pod pseudonymom „Panáčik“ je autorom krátkych filmov, divadelných hier, opery, choreografie a v neposlednom rade literatúry. Tvorí na poli súčasnej vážnej hudby, kontrastujúcej s mozaikami populárnych hudobných štýlov a ich kompozičných postupov. V priebehu svojej hudobnej tvorby vytvoril 21 nahrávok a kompozícií, ktoré boli uvedené publiku na Slovensku, rovnako ako aj v Česku či Požsku. TomᚠMoravanský v súčasnej dobe spolupracuje s mladými osobnosami fyzického divadla v Českej republike, s ktorými taktiež vystupuje.

Jeho koncerty sú unikátnym zážitkom všetkých zmyslov, každá performance je iná a spája hudbu ako s divadlom, tak aj s výtvarnou inštaláciou. Hudobný skladatež, vizuálny tvorca a interpret.
Jeho invencie nepoznajú medze a hlavným formátom je koncept a myšlienka.

Oficiálna stránka: http://www.panacik.com/
Nový singel Vata https://panacik666.bandcamp.com/track/vata
Prvý singel Román: https://youtu.be/8IUDMzUqR1c
Videoklip Po chodníku skáče: https://youtu.be/axNEd4O0yEI
Videoklip Vrkoče https://youtu.be/BUEAdkfDq1I


***********************