,

Koncert

Prague Cello Quartet – koncert a křest nového CD

03.03.2014, 19:30, Brno, Besední dům


Přidat do Google kalendáře

Prague Cello Quartet – koncert a křest nového CD Added: 01.03.2014, Filharmonie Brno
Prague Cello Quartet - výjimečné uskupení violoncellistů představí během slavnostního večerního koncertu své nové album s názvem Top Secret.

Jan Zvěřina, Petr Špaček, Jan Zemen a Ivan Vokáč společně tvoří soubor Prague Cello Quartet. Hybnou silou tohoto kvarteta je potřeba tvořit. Nápaditě, bezprostředně, s radostí a zároveň kvalitně, o čemž vypovídá i fakt, že kvarteto každý rok účinkuje na stále větším počtu koncertů v České republice i v zahraničí. Každý člen kvarteta je zároveň jeho aranžérem, neboť všichni hráči do souboru přináší své oblíbené melodie, které také pro čtyři violoncella upravují.

Program „Většina skladeb z nového CD, které pro posluchače během slavnostního koncertu zahrajeme, je určitým způsobem spojena s různými důležitými nebo tajnými postavami a jejich úkoly. Ať to jsou ústřední melodie z filmů Kmotr, James Bond, Indiana Jones či písně od Johna Lennona nebo Freddieho Mercuryho, všechny jsou zahaleny jistou rouškou tajemství, která vysvětluje i název naší nové nahrávky,“ vysvětlil Jan Zvěřina, jeden z členu kvarteta, proč nové CD nese název Top Secret.