Velkolepá oslava narozenin Freddieho Mercuryho v Hard Rock Cafe Praha přilákala spoustu fanouškůnovinka 11.09.2018, martin

Jak jinak uctít památku rockové legendy Freddieho Mercuryho, který by letos oslavil sedmdesáté druhé narozeniny, než koncertem. A kde jinde by se taková oslava měla konat než v rockovém ráji Hard Rock Cafe Praha. Pátého září se tak celý podnik zahalil do atmosféry hudby kapely Queen. Personál se oblékl do kostýmů, prodávaly se charitativní knírky a speciální edice odznáčků, návštěvníci si mohli udělat selfie s Freddiem a hlavně zahrála kapela QUEENIE v čele s Michaelem Kluchem.

„Odjakživa jsem měl sklony zpívat podobné melodie jako Mercury. Takže pro mě bylo naprosto přirozené, že budu interpretovat právě jeho kapelu Queen. Je to geniální muzika,“ popisuje Michael Kluch, jak se ke zpívání písniček kapely Queen dostal. Kapela QUEENIE je velice populární, za poslední rok odehrála cca 120 koncertů v 15 různých zemí světa.

Michael Kluch získal také hlavní roli v muzikálu Freddie. „Původně jsem si říkal, že bych chtěl v divadle dělat něco jiného, než to s čím jezdíme s kapelou, ale nakonec jsem rád, že u toho mohu být,“ říká zpěvák. Na oslavě narozenin Merucryho v Hard Rock Cafe Praha s ním vystoupila i jeho divadelní kolegyně Charlotte Doubravová a také sopranistka Petra Alvarez.

Akce s názvem Freddie For A Day probíhala v předchozích šesti letech v pobočkách Hard Rock Cafe po celé Evropě a v letošním roce se přidaly i pobočky mimo Evropu, akce se tak stále rozšiřuje. Zajímavostí je, že původní myšlenka pochází právě z Česka. „Ten nápad přišel nejdřív od nás a je skvělé, že se to potom všem zalíbilo a dnes je z toho celosvětová událost. A musím říct, že je opravdz radost hrát v Hard Rock Cafe Praha. Je zde vůbec nejhezčí scéna, jakou jsem ve světových pobočkách HRC viděl,“ doplňuje Michael. Kapela QUEENIE aktuálně plánuje turné po USA, přičemž by ráda zavítala i do Hard Rock Cafe v New Yorku.

Letošní ročník Freddie For A Day přilákal do HRC Praha mnoho fanoušků, kteří si přišli na Freddieho Mercuryho zavzpomínat a užít si koncert. Kapelu Queenie po koncertě na pódiu vystřídal DJ Aleš Matoušek se svým speciálním DJ setem. Vstupné na akci bylo dobrovolné. Po ceý den bylo možné zakoupit legendární knírky a odznáčky ze speciální limitované edice. Prodejem knírků a dobrovolným vstupným se vybralo celkem 13 495 Kč. Celá tato částka bude věnována nadaci Mercury Phoenix Trust, která se zaměřuje na celosvětový boj proti HIV a AIDS. Další peníze získá nadace ještě z prodeje speciálních odznáčků – posledních pár kusů je ještě k dispozici v Rock Shopu HRC Praha (Malé náměstí 3, Praha 1).

Díky partnerovi akce Freddie For A Day, kterým byla Universal Music Group, si návštěvníci z akce odnesli nejen skvělé zážitky, ale také dárky spojené s kapelou Queen (CD a DVD).

O Hard Rock International
S provozovnami v 74 zemích, zahrnujícími 185 restaurací, 25 hotelů a 12 kasin, se Hard Rock International (HRI) řadí mezi celosvětově nejuznávanější společnosti. Počínaje kytarou Erica Claptona, Hard Rock dnes vlastní světově největší sbírku hudebních předmětů, které jsou vystaveny v provozovnách po celém světě. Hard Rock je také známý díky živým hudebním vystoupením, sběratelským kouskům oblečení, obrovské sbírce hudebních upomínkových předmětů a oceněné webové stránce. HRI vlastní světovou ochrannou známku pro všechny značky Hard Rock. Společnost vlastní, operuje a pronajímá ve franšízách restaurace v kultovních městech jako Londýn, New York, San Francisco, Sydney a Dubai. HRI také vlastní, licencuje a/nebo řídí hotely/kasina po celém světě. Destinace zahrnují dva nejúspěšnější hotely a kasina v Tampě a v Hollywoodu, obojí na Floridě, které vlastní a řídí mateřská společnost HRI „The Seminole Tribe of Florida“, dále Atlantic City, Bali, Cancun, Daytona Beach, Ibizu, Las Vegas a San Diego. Mezi budoucí lokality Hard Rock Cafe patří Maledivy, Manila, Malaga, Georgetown, Fortaleza, Casablanca a Chengdu. Nové projekty v oblasti hotelů, kasin nebo hotelů spojených s kasiny zahrnují Atlantu, Berlín, Budapešť, Desaru Coast, Dublin, Londýn, Los Cabos, Maledivy, New York City, Ottawu, Dalian a Haikou v Číně.
Pro více informací o Hard Rock International navštivte www.hardrock.com.

O Mercury Phoenix Trust
Nadace Mercury Phoenix Trust byla založena Brianem Mayem, Rogerem Taylorem a jejich manažerem Jimem Beachem k uctění památky legendárního zpěváka rockové kapely Queen FREDDIEHO MERCURYHO, který zemřel na AIDS v roce 1991. V posledních 26 letech nadace věnovala jeho jménem více než 16 milionů dolarů v rámci více než 700 projektů na účely celosvětového boje proti HIV/AIDS. Pro další informace o Mercury Phoenix Trust navštivte www.mercuryphoenixtrust.com.


Related photos

fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto
fotofoto