Slovenská hudební hvězda Sima Martausová se 15. září představí naživo v pražské Hybernii



novinka 12.06.2019, martin

Slovenská hudební hvězda Sima Martausová se českým posluchačům představí naživo již letos na podzim! Zpěvačka, jež v rodném Slovensku vyprodává tisícové sály, vystoupí 15. září v pražské Hybernii. Zazní její největší hity, ale také ukázky z jejího posledního alba Len tak sa stíšim.



Sima říká, že album koresponduje s jejím současným naladěním, kdy se ztišuje a uklidňuje. „Uvědomuju si, že kromě aktivního života je důležité dokázat se i ztišit. Je to podle mě přirozená touha každého člověka. Myslím si, že je důležité oddychovat a naučit se být sám sebou," doplňuje.

„Písničky se mi rodí v srdci, mám dar od Pána Boha – píšu je a ani nevím jak. Tak to bylo i se skladbami na tomhle albu," přibližuje svou tvorbu Sima. Na desce se nachází 12 písní, některé z nich vyšly už dříve jako singly, ze kterých se posléze staly hity – jedná se například o písně Nenahraditeľná, Čaro obyčejných vecí, Baránok nebo Holubička, kterou Sima složila pro Adama Ďuricu. „Mojí nejoblíbenější písní na desce je tichá jazzová skladba Len tak sa stíšim a Svetlá."

Sima Martausová je zajímavým jevem slovenské hudební scény. Kariéru odstartovala výhrou v soutěži Gospel talent v roce 2009. Od té doby její hvězda stoupá a přebírá hudební ceny pro Zpěvačku roku. Její koncerty jsou vždy vyprodané, lidé milují její bezprostřednost a upřímné písně.