Kniha

Pět neděl v Asii

Irena a Jaroslav Hruškovi


WWW.DESPERADO.CZ, 2007, (1 DVD, plastový obal, 58 minut, Jazyk: česky a anglicky)

249.00 CZK

Koupit

Pět neděl v Asii

Anotace


Dokumentární cestopisný film Pět neděl v Asii vás zavede do exotické jihovýchodní Asie. Ve filmu navštívíte Thajsko, Laos, Kambodžu a hlavní město Malajsie Kuala Lumpur. Dozvíte se jak cestovat po těchto zemích "na vlastní pěst", jak vypadají asijské hotely, jaké jídlo můžete ochutnat. Cestou jsme urazili přes osm tisíc kilometrů, takže nechybí i záběry a informace o způsobech dopravy.

Obrázek o každé zemi utvářejí její obyvatelé a tak životu místních lidí je věnována velká část filmu. Jihovýchodní Asie je zemí kontrastů a ukážeme vám jak žijí horské kmeny v chudých vesnicích Laosu, život obyvatel Kambodže ovlivněný hrůzovládou Rudých Khmerů a nebo dynamický život v supermoderním Kuala Lumpur. Prostřednictvím filmu se podíváte jak vypadá obyčejná laoská škola, plovoucí obydlí chudých kambodžských rybářů na řece Tonlé Sap a nebo v té době nejvyšší mrakodrap světa Petronas Twin Towers.

Tato část Asie se pyšní bohatou historií, takže jsem nevynechali nejvýznamnější památky této oblasti. Prohlédnete si pozůstatky starodávných měst Ayuthaya, Sukhothay a hlavně slavný khmérský Angkor.

Pět neděl v Asii je určen pro všechny, kteří rádi cestují, zajímají se o historii a životy lidí v jiných částech světa. Věříme, že film zaujme všechny, kteří se chtějí něco dozvědět a nebo hledají zajímavý dárek pro přátele nebo své klienty. DVD Pět neděl v Asii může být i užitečným pomocníkem pro učitele, kteří chtějí zpestřit svou výuku.


Bonusy:

Fotografie z Thajska, Laosu, Kambodže a Malajsie

Šest krátkých filmů v délce 1 minuty - Bílá poušť (Egypt), Černá poušť (Egypt), Mešita Bádšahi v Lahore (Pákistán), Tržiště s jídlem v Lahore (Pákistán), Modrá mešita v Istanbulu (Turecko), Velký bazar v Istanbulu (Turecko).

Added: 2008, martin