Koprodukční film Milost, který si získal srdce diváků v ráci Febiofestu, půjde do kin 16. května; novinářská projekce je naplánovaná do Kina Pilotů na 25. 4. od 14:30novinka 10.04.2019, martin

Polsko-česko-slovenský koprodukční film Milost (Ułaskawienie) slavil světovou premiéru v rámci MFF v Montrealu v rámci hlavní soutěže. Dále získal tři ceny na Gdyňském festivalu a nominaci na prestižního benátského Zlatého lva. V České republice byl představen v rámci Febiofestu a okamžitě si získal srdce diváků. S hodnocením téměř 80% může hrdě vstoupit do kin za českými diváky 16. května. Na trailer se můžete podívat zde:Srdečně vás zveme na jeho novinářskou projekci do Kina Pilotů (Donská 168/19, 100 00 Praha 10-Vršovice) ve čtvrtek 25. dubna od 14:30, účast, prosím, potvrďte na johana@turner.cz.

Umělecky výjimečný film Milost polského režiséra Jana Jakuba Kolského, který sáhl při výběru látky do vlastní rodinné historie, zachycuje dramatické období polských dějin. Natáčelo se v překrásném prostředí Jesenicka, Rychlebských hor a Javorníku.

Vypráví příběh rodičů snažících se vyrovnat se ztrátou syna v nově nastoleném poválečném režimu, nepřijít o poslední zbytky důstojnosti a nechat svoje dítě alespoň náležitě pohřbít. Na tíživou minulost je nahlíženo pohledem jejich sedmnáctiletého vnuka.

Jan Jakub Kolski, režisér a scénárista, patří ke špičce polské kinematografie. Jeho filmy byly uvedeny na festivalech v Montrealu, Cannes, Benátkách či Karlových Varech. Kolski se často inspiruje v krajině svého dětství, kterou využívá jako základ pro snové prostředí, do něhož zasazuje své nejednoznačné hrdiny.

Milost (Ułaskawienie) - PL, CZ, SK

Režie a scénář: Jan Jakub Kolski
Kamera: Jan Jakub Kolski, Julian A. Ch. Kernbach
Střih: Konrad Sniadi
Hudba: Dariusz Górniok
Producenti: Agnieszka Janowska, Pawel Kosun
Koproducent: Jan Macola
Hrají: Grazyna Blecka-Kolska, Jan Jankowski, Michal Kaleta

Distributor: Pilot Film
Distribuční premiéra: 16. května 2019
Žánr: drama
Přístupnost: od 15 let
Délka: 100 minut
Formát: DCP, 1:1,85
Jazyk: polsky, české a anglické podtitulky