Beat-festival letos opět nebude. Legendární skupina The Buttons pokřtí 22. června v bratislavském Ateliéru Babylon své nové album.novinka 16.06.2021, martin

Covid je horší než jsme mysleli. Měli jsme připravenou Lucernu na 28. 11., ale situace je do té míry nejistá, že to už nestihneme.

Další pokus tedy bude 2. dubna 2022. Datum je to na pohled hezké, skoro samá dvojka. Připravujeme dramaturgii a postupně dáme vědět, kdo v Lucerně vystoupí.

Legendární skupina The Buttons pokřtí 22. června v bratislavském Ateliéru Babylon své nové album The Buttons & Friends. Vznikalo deset let a kapela do studia pozvala řadu hvězd. Mimo jiné i Jána Baláže ze skupiny Elán. Také kmotr bude hvězdný – Petr Janda! Ostatně byl to právě Petr Janda, který mne na legendární bratislavské Rolling Stones upozornil a díky jeho tipu jsem je pozval v roce 2018 na druhý obnovený Československý beat-festival do pražské Lucerny.

Co k novému albu říká zakládající člen kapely Dodo Šuhajda?
První skladby nového CD začaly vznikat hned po prvním albu „Between The Stones" z roku 2011. Album se tvořilo na naše podmínky dlouho, ale v případě naší nezvyklé kapely je to normální. Nejsme kapela, která pravidelně vystupuje, cvičíme jen tehdy, když jdeme vystupovat. Tak jsme postupovali i v případě nahrávání tohoto CD. Když vznikla nová písnička, šli jsme ji cvičit, nazkoušet a když byl volný termín ve studiu, tak jsme se ji nahráli.

Jaká byla spolupráce Jánem Balážem?
Janko Baláž nám maximálně vycházel vstříc a nejen to. Pomáhal nám při aranžmá a technickém provedení nahrávek, měl s námi obrovskou trpělivost. Byl zvukovým, hudebním režisérem a stal se producentem našeho CD. Spolu s Jankem Červenkou nám nahráli písničky na vysoké technické úrovni.

A kmotr Petr Janda?

Petr nám album pokřtí. Je to můj starý přítel, známe se už od 60. let minulého století. Jsme stále v kontaktu, navštěvujeme se i v soukromí. Spolupracovali jsme spolu na mnoha akcích, v prosinci roku 2018 naši kapelu uvedl v pražské Lucerně, kde jsme vystoupili na Československém beat-festivalu, který byl po padesáti letech obnoven. Těšíme se na publikum, bude tam hodně našich kamarádů a příznivců. po dlouhém čase se konečně budeme moci setkat ve větším počtu.